Ekonomika a filantropie

Obrat v roce 2018 dosáhl bezmála 18 miliard korun, což představuje meziroční růst o víc než 11 procent. Tržby e-Shopu Dr.Max vzrostly ve stejném období asi o 60 procent, přičemž počet objednávek překročil vloni hranici 1 milionu. Rezervační systém, umožňující vyzvednutí objednávek i  do několika minut se rozšířil do všech lékáren, které jsou výdejními místy (téměř 100% poboček sítě). Růst obratu vlastní značky Dr.Max v Česku překročil u registrovaných přípravků 60 procent, u ostatních 30 procent. Kontroly SÚKL v roce 2018 opět potvrdily vysokou kvalitu lékáren Dr.Max. Vzrostl i počet poboček sítě. Nejvýznamnější akviziční operací se stalo převzetí sítě "Na zdraví" na přelomu 2018/19 - šlo celkem o 11 lékáren. Momentálně má síť Dr.Max 446 lékáren. 

Lékárny Dr. Max provozuje v ČR společnost Česká lékárna holding (ČLH) vlastněná investiční skupinou Penta Investments. ČLH zaměstnává asi 2,5 tisíce farmaceutů a farmaceutických asistentů. Síť Dr.Max v ČR je součástí celoevropského projektu; stejnojmenné lékárny slouží pacientům i na Slovensku a v Polsku a v roce 2017 se uskutečnily významné akvizice i v Rumunsku a Srbsku. Několik lékáren Dr.Max bylo otevřeno i v Itálii. Aktivity na nadnárodní úrovni koordinuje Dr.Max Group. ČLH je součástí české Asociace provozovatelů lékárenských sítí a Evropské federace lékárenských sítí.

Značka Dr. Max je spojená i s filantropickou činností. Každý rok podporujeme přibližně desítku projektů v rámci programu malých grantů. Orientujeme se výhradně na takové projekty, které zvyšují kvalitu života těm nejpotřebnějším – dětem a seniorům.

S mimořádným ohlasem se u veřejnosti setkává projekt Taxík Maxík, na kterém lékárny Dr. Max spolupracují s Kontem Bariéry Nadace Charty 77. Prodej jakéhokoli výrobku vlastní značky Dr. Max přináší ve vymezených obdobích jíž od roku 2015 automaticky jednu korunu na zvláštní účel – nákup automobilů upravených pro přepravu starších a handicapovaných lidí. Takto se podařilo získat již několik milionů korun, jež společnost ČLH převedla Kontu Bariéry. To už z daru zafinancovalo nákup dvanácti mikrobusů, které nejprve v Prachaticích a Liberci, poté v Kutné Hoře, Praze 5 a Ústí nad Orlicí, v roce 2018 v Benešově, Mostě a Svitavách a letos i v Českém Těšíně, Frýdlantu nad Ostravicí, Písku a Praze 15 umožnily rozjezd této speciální služby. Taxíky Maxíky zajišťují za symbolický poplatek přepravu seniorů a handicapovaných např. k lékaři.