Tvrdost zubního kartáčku a velikost mezizubního kartáčku

O zuby je rozhodně dobré se starat, neboť následná léčba zapříčiněná špatnou zubní hygienou bývá hodně bolestivá a také finančně náročná. Dobrým pomocníkem při zubní hygieně je zubní kartáček curaprox. Ten se prodává v různých druzích, a tak je někdy obtížné vybrat si ten správný. Na následujících řádcích se přehledně dočtete o jednotlivých typech a také se dozvíte, jak určit správnou tvrdost a velikost.

Manuální zubní kartáčky 

I když jsou stále populárnější elektrické zubní kartáčky, ty manuální přesto vedou prim. Co se týče jejich tvrdosti, zubní lékaři doporučují spíše ty s měkčími štětinkami, takže velmi oblíbené jsou zubní kartáčky curaprox ultra soft (ultra jemný s průměrem vlákna 0,1 mm) a curaprox super soft (o malinko méně jemný s průměrem vlákna 0,12 mm). Své příznivce má ale i trochu tvrdší zubní kartáček označovaný jako curaprox soft, který má průměr vlákna 0,15 mm.

Pro ty, kteří mají malou čelist, je doporučován zubní kartáček curaprox ATA. A jestliže sháníte kvalitní kartáček pro děti, tak výbornou volbou je zubní kartáček curaprox CURAkid a pro větší děti potom curaprox Sensitive Young.
Švýcarská společnost, která vyvinula kartáček curaprox, pamatuje i na ty, kteří chtějí dát zubní hygieně opravdové maximum. Proto si v našem e-shopu můžete koupit jednosvazkový kartáček Single 1006 nebo Single 1009. S těmito jednosvazkovými kartáčky efektivně vyčistíte linii zubů u dásní a zadní plochy stoliček, které jsou jinak těžko dostupné.
 

Mezizubní kartáčky

I když se snažíte zuby čistit pečlivě, přece jen občas ještě v mezerách zubů něco zůstane. Proto je dobré si ještě přikoupit mezizubní kartáček. Ten vyčistí celý mezizubní prostor důkladně, ale nepoškodí přitom dáseň. Čištění s mezizubním kartáčkem je velmi jednoduché – pouhým jedním pohybem, dovnitř a ven, stačí jednou denně, nejlépe večer před spaním. Mezizubní kartáček se vyrábí v různých velikostech – tloušťkách, tu vhodnou pro vás určí dentální specialista. K mezizubním kartáčkům si můžete koupit pohodlný držák. Seznam všech mezizubních kartáčků najdete zde

Mohlo by vás zajímat

 • Jaký je správný pitný režim?

  Voda je životně důležitou tekutinou v našem těle. Člověk dokáže přežít týdny bez jídla, ale pouze 2–3 dny bez vody. Množství tekutin v lidském těle se v průběhu života mění. Nejvíce vody má v těle novorozenec, u kterého voda tvoří asi 75 % tělesné hmotnosti. U dospělého je to přibližně 53 % u mužů a 46 % u žen.

  • Čaje a výživa
  • Zdraví a prevence
  Jaký je správný pitný režim?
  • Čaje a výživa
  • Zdraví a prevence
 • Co pomůže na úžeh a úpal?

  Dostat úžeh není v horkých a slunečných letních dnech vůbec těžké. Úpal nás však může potkat nejen v létě, ale také při dlouhé cestě v dusném autobuse nebo při pobytu v místnosti, kde je horko.

  • Zdraví a prevence
  Co pomůže na úžeh a úpal?
  • Zdraví a prevence
 • Jaká je správná ochrana před sluncem?

  Mnoho lidí touží v letních měsících po krásném opálení. A právě dovolená a cestování je nejčastější možností, jak „chytnout bronz“. Je však třeba mít na paměti, že ne každé opálení je zdravé. Při pobytu na slunci je důležité chránit kůži před účinkem ultrafialového záření a současně dodržovat základní pravidla správného slunění.

  • Zdraví a prevence
  Jaká je správná ochrana před sluncem?
  • Zdraví a prevence