V létě pokožka volá po hydrataci!

Základními kroky v péči o pleť během letního období je ochrana před sluncem a hydratace. V důsledku vysokých teplot a slunečního záření pleť rychle ztrácí vodu, navíc jí hrozí spálení. Z toho důvodu je důležité volit nejen kvalitní fotoprotekci s co nejvyšším faktorem, ale také vhodné hydratační přípravky.

Věděli jste, že 70 % žen deklaruje, že má citlivou pleť a 2/3 z nich používají hydratační krémy?

Ty ale v létě zpravidla nestačí. Pleť potřebuje v létě důkladnější péči. Posílení soudržnosti buněk je stěžejní pro zachování funkce kožní bariéry, omezení ztráty vody, a tedy zajištění dobré hydratace. Proto doporučujeme používat kromě hydratačních přípravků také termální vodu. Můžete ji mít sebou kdykoli a kdekoli, aplikace je velice snadná a rychlá a výsledek je bezkonkurenční!

 

Proč je hydratace důležitá a kdo by se na ni měl zaměřit?

 • Každý, kdo má mladou pleť se sklonem k nedokonalostem
 • Každý, kdo bojuje s drobnými vráskami vzniklými vlivem degydratace
 • Každý se zralou pletí pro podporu jasnu a vypnutí pleti
 • Každý, koho trápí začervenání nebo trpí rosaceou pro zklidnění a hloubkovou úlevu od podráždění
 • Každý, kdo vystavuje svou pleť dlouhodobě či opakovaně slunci
 • Každý, kdo vystavuje svou pleť změnám teplot, znečištění, klimatizaci apod.

 

Proč sáhnout po termální vodě?

Termální voda pro krásu pleti

K tomuto účelu je skvělá Termální voda z Vichy, ta podporuje cirkulaci vody v kůži. Tato voda pro krásu pleti obsahuje také 15 blahodárných minerálů, jež zlepšují kvalitu pleti a zklidňují citlivou pleť, byly u ní navíc prokázány antioxidační účinky působící proti stárnutí pleti. Tento nesmírně cenný dar přírody čerpá svou výjimečnou sílu z tisíciletého obohacování minerály. Osvěžuje pleť, zmírňuje nepříjemné pocity, zklidňuje podráždění, chrání epidermis před škodlivými vnějšími vlivy, posiluje přirozenou obranyschopnost a urychlujte obnovu kožních buněk. Ideální osvěžení, péče a hydratace v jednom.

Termální voda pro citlivou pleť

Termální voda má i antioxidační vlastnosti. Chrání buňky před škodlivými externími
vlivy i důsledky jako je stárnutí nebo dokonce rakovina kůže. Dále má hojivé účinky, podporuje odkrvení a regeneraci buněk, takže se využívá při úrazech, jako jsou odřeniny nebo popáleniny. Konečně také zklidňuje, zvláčňuje, regeneruje a osvěžuje… Všechny tyto blahodárné účinky byly prokázány například u Termální vody z La Roche-Posay.

 

Mohlo by vás zajímat

 • Nebezpečí skryté v slunci – smrtelný melanom

  Stačily čtyři dny a lékaři zachytili na sto případů rakoviny kůže. Nejagresivnějším kožním nádorem – melanomem – každoročně onemocní čím dál více lidí. Letos přibude podle onkologů zhruba 2200 pacientů. A přibližně 20 procent z nich na následky melanomu zemře. Jedinou prevencí je vedle včasného vyšetření podezřelých pigmentových znamének ochrana kůže před slunečním zářením. Jak svou pokožku účinně chránit a kdy se slunci zcela vyhnout, poradí zákazníkům speciálně vyškolený personál sítě lékáren Dr.Max.

  • Vlasy, kůže, nehty
  Nebezpečí skryté v slunci – smrtelný melanom
  • Vlasy, kůže, nehty
 • Jak menopauza ovlivňuje pleť a tělo?

  Menopauza je životní období, kdy probíhá v těle mnoho změn. Můžete zaznamenat nepravidelnou menstruaci (tzv. perimenopauzu), špatný spánek, nadměrné pocení, návaly horka nebo řídnutí kostí. Ale její vliv je nejvíce vidět na pokožce, která ztrácí kolagen čím dál rychleji… Jak ji pomoci?

  • Vlasy, kůže, nehty
  Jak menopauza ovlivňuje pleť a tělo?
  • Vlasy, kůže, nehty
 • Lupy – problém, který se dá řešit

  Lupy nejsou nakažlivé, nejsou nebezpečné, ale zato pořádně dovedou znepříjemňovat život. Každý, kdo se v životě s lupy potýkal, potvrdí, že mohou být pořádnou zátěží pro psychiku a umějí komplikovat i společenský život. Zejména u teenagerů pak není výjimkou, když se postižený stává terčem posměchu. Při správné péči jsou ale lupy dobře zvládnutelné.

  • Vlasy, kůže, nehty
  Lupy – problém, který se dá řešit
  • Vlasy, kůže, nehty